118910770_3582867408414432_2345881998713585855_o

U organizaciji AK “Sloboda – Tehnograd” Tuzla i JU “Gradski stadion Tušanj kao suorganizatora, nakon dugo godina, realizovalo se ekipno prvenstvo u atletici za dječake i djevojčice.

Atletska staza JU “Gradski stadion Tušanj” Tuzla je ugostila mlade atletičare iz čitave BiH, tačnije održano je „EKIPNO PRVENSTVO BIH U ATLETICI“ u konkurenciji dječaka i djevojčica na kome je nastupilo 8 ženskih i 5 muških ekipa. Tehnički organizator takmičenja bio je AK „Sloboda-Tehnograd“ koji je poduzeo sve epidemiološke mjere za organizaciju takmičenja.

Na Prvenstvu su nastupile ekipe: AK „Sarajevo“, AK „Novi grad“, AK „Zenica“, AK „Brotnjo“, AK „Cross“ AK „Banja Luka“, AK „Vodopad“ i domaćin AK „Sloboda-Tehnograd“.
Titulu ekipnih prvaka BiH u konkurenciji dječaka za 2020 godinu osvojila je ekipa AK „Novi Grad“ sa osvojenih 43 boda, drugo mjesto osvojila je ekipa AK „Sarajevo“ sa osvojenih 34 boda, dok je treće mjesto osvojila ekipa AK „Banja Luka“ sa osvojenim 31 bodom.

U konkurenciji djevojčica titulu ekipnih prvakinja BiH za 2020 godinu osvojila je ekipa „AK „Banja Luka“ sa osvojenih 62 boda, 2 mjesto osvojile su takmičarke AK „Sarajevo“ sa 60 bodova , dok su 3 mjesto osvojile takmičarke AK „Novi grad“.
Muška ekipa AK „Sloboda-Tehnograd“ zauzela je 4 mjesto sa 26 bodova, dok su djevojčice u ukupnom plasmanu zauzele 7 mjesto.
U pojedinačnoj konkurenciji za dječake i djevojčice najuspješniji takmičari Prvenstva bili su Ahmed Muratović, Maša Garić koji su osvojili po tri prva mjesta u disciplinama 100 m, 300m, 4X100 m, odnosno 100 m pr, skoku u dalj i 4×100 m.

Čestitamo ekipama na osvojenim plasmanima, ali i svim ekipama učesnicima Državnog prvenstva.
Već narednog vikenda u Sarajevu će se održati Ekipno prvenstvo Bosne i Hercegovine u kategoriji mladjih juniora-ki, dok će juniorska reprezentacija BiH nastupiti na Prvenstvu Balkana koje će se održati u Istanbulu,