116277024_10223121369053102_8501239446252390651_o

Na atletskoj stazi JU “Gradski stadion Tušanj” Tuzla je, nakon šest godina, održano “Prvenstvo BiH u atletici za pionire-ke” na kojem su nastupali  pioniri-ke iz 22 bosanskohercegovačka kluba.

Ustanova je rekonstrukcijom atletske staze, nakon šest godina, ponovo konkurentna za  održavanje zvaničnog takmičenja te su se stekli uslovi za organizaciju ne samo domaćih nego i međunarodnih takmičenja u atletici.

Obzirom da je  na području FBiH još uvijek na snazi mjera okupljanja na  sportskim manifestacijama  na otvorenom do 100 ljudi, JU “Gradski stadion Tušanj” je u saradnji sa AK “Sloboda – Tehnograd” Tuzla učinila sve da takmičenje  bude organizovano uz sve epidemiološke mjere.  Osim dobre organizacije  članovi AK “Sloboda-Tehnograd” osvojili su i 5 medalja  od čega 2  srebrne i 3 bronzane.

Titule viceprvakinja BiH za 2020 godinu  osvojile su Ema Mešković u trci na 300 m, te Ena Bećirović u trci na 600 m.

Bronzane medalje osvojili su: Amer Bećirović u trci na 300 m,  Amar Grbiić u bacanju kugle i štafeta AK “Sloboda-Tehnograd” 4×100 u sastavu: Emir Husagić, Nikola Pavljašević, Imran Babajić i Amer Bećirović”

U okviru ovog takmičenja održane su i dvije trke za senior na kome su nastupili najbolji  seniori iz BiH i  trojica takmičara iz Beogradskog atletskog kluba.

U trci na 100 m pobijedio je Aleksandar Kijanović sa rezultaom 10:66,  drugi je bio Hajrudin Vejzović sa rezultatom 10:82, dok je treći bio takodjer naš takmičar Egon  Savić sa istrčnim novim ličnim rekordom u vremenu od 10:92 s.

U drugoj seniorskoj trci na 400 m pobijedio je takmičar iz Srbije Boško Kijanović sa rezultatom 47:24, ispred takmičara AK “Sloboda-Tehnograd” Rusmira Malkočevića  koji je istrčao 48:95, dok je treće mjesto osvojio Jovan Rosić iz AK “Borac”.

Takmičarima AK “Sloboda – Tehnograd” Tuzla želimo puno sportskog uspjeha na predstojećim takmičenjima širom BiH kao i u