viber_image_2023-09-11_09-20-25-930
U nedelju 10.09.2023. godine od 16:00h na stadionu “Tušanj”, tačnije atletskoj stazi JU “Gradski stadion Tušanj” Tuzla u organizaciji AK “Sloboda – Tehnograd” Tuzla realizovano je državno takmičenje u atletici za juniore i juniorke.
Prvaci BiH u muškoj i u ženskoj konkurenciji su takmičari AK “Sloboda – Tehnograd” osvojivši
najveći broj bodova, nakon održanih takmičenja u trkačkim, skakačkim i bacačkim
disciplinama.
Juniorsku ekipu AK “Sloboda – Tehnograd” sačinjavali su Bakir Musić, Enes Džinić, Alija Džinić, Bakir Baković, Selver Pašić, Nikola Pavljašević, Amer Bećirović, Bakir Baković i Amar Grbić.
U ženskoj ekipi za AK “Sloboda – Tehnograd” nastupili su Elma Hasanbašić, Ema Mešković, Ena
Bećirović, Nudžejma Vrabac, Amna Musić i Ajša Babajić.
Viceprvaci BiH u muškoj konkurenciji su atletičari AK “Zenica”, dok su treće mjesto zauzeli
atletičari AK “Novi Grad” Sarajevo.
Viceprvakinje BiH u konkurenciji juniorki su atletičatke AK Novi Grad Sarajevo.
Također atletičari AK Sloboda Tehnograd u subotu su nastupili na međunarodnom atletskom
mitingu za mlađe kategorije u Zenici.
Medalje su osvojili Ajna Nezirovac, koja je bila prva u disciplini skok u dalj za cicibanke, a
osvojila je i bronzanu medalju u disciplini 60m.
Majra Paočić osvojila je srebrne medalje u disciplinama 200m i 60m, Amna Musić bronzanu
u disciplini 300m, Ema Zahirović bila je bronzana u disciplini skok u dalj, Zana Merdić u
disciplini bacanje vortexa, Ahmed Hodžić osvojio je zlato u disciplini skok u dalj i bronzu u

disciplini 800m.

Lejla Hodžić osvojila je srebrnu medalju u disciplini skok u dalj, dok je Mejrem Dubravić
bila srebrna u disciplini skok u vis. Uposlenici JU “Gradski stadion Tušanj”su bili na raspolaganju organizatoru i nastojali da takmičenje prođe i najboljem redu. Zbog hibridne podloge na borilištima stadiona Tušanj je održano trkački i skakački dio, dok je bacački dio održan na terenu u Kampusu (Kasarna).
Već sljedećeg vikenda seniore AK “Sloboda Tehnograd” očekuje ekipno seniorsko prvenstvo, te još
nekoliko vrlo značajnih međunarodnih atletskih mitinga. Ovim putem im želimo puno sreće u nastavku takmičenja.